Wielki Finał Piłkarskich Wtorków

Od 11 lat, z roczną przerwą spowodowaną obostrzeniami pandemicznymi, w każdy wtorek, przez okres całych wakacji, na wielu Orlikach naszego regionu rozgrywane są mecze w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży "Piłkarskie Wtorki na Orliku”. Tegoroczna 10-ta jubileuszowa edycja turnieju jak zawsze cieszyła się wielką popularnością wśród młodych adeptów piłki nożnej. W sumie w rozgrywkach udział wzięło 880 zawodników, rozegrano 68 spotkań, w których padło aż 356 bramek.  W dniu 24 sierpnia, tradycyjnie na głównej arenie rozgrywek, na przemyskim Orliku przy ul. Dworskiego 98, pod czujnym okiem ikony „Piłkarskich Wtorków” Henryka Łaskarzewskiego, rozegrano finał rozgrywek. Obok drużyn z naszego regionu wystąpiły w nim zespoły z Ukrainy oraz z Rzeszowa.
W kategorii U-10 i młodszych zwyciężyła drużyna UKS Orlik Przemyśl Czerwony. Drugie miejsce zajęła drużyna UKS Orlika Przemyśl Biały, na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo  zespoły Błękitnych Gumisiów i AC Milan.
W kategorii U-13 bezkonkurencyjna okazała się drużyna FC Buraczanka. Drugie miejsce zajął zespół Coco Jambo, na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicyStars Team.
W kategorii U-15, triumf zapewniła sobie drużyna SMS Mościska, która w finale pokonała drużynę FC Drewniane Nogi. Na trzecim stopniu podium miejsce zajęła drużyna FC Szeginie (Ukraina), a na czwartym, drużyna Rzeszów Team.
W kategorii U-18 ,  pierwsze miejsce przypadło drużynie Fortu Jaksmanice, drugie miejsce zajęła drużyna Rozkład Jazdy, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Biało-Czerwoni Kaszyce, zaś na czwartym drużyna FC Gwiazdeczki.
Tegoroczna, jubileuszowa edycja, to także okazja do podziękowania tym, bez których piękna tradycja Piłkarskich Wtorków, nie powstałaby.   To animatorzy sportu, trenerzy, opiekunowie zespołów, którzy stali się prawdziwymi legendami tych rozgrywek. Zostali oni specjalnie uhonorowani przez pomysłodawcę turnieju posła Marka Rząsę. Henryk Łaskarzewski i Kamil Makara, animatorzy przemyskiego Orlika, Andrzej Fedejko, emerytowany nauczyciel WF, Daniel Zielenkiewicz ze Stubna, Grzegorz Lekowski z Fredropola, Dariusz Pankiewicz z Birczy, Bartosz Krucan z Przemyśla, Andrej Szagało z  Szegini oraz Jewgien Sklyarov z Mościsk – to ludzie z wielką pasją, doświadczeniem, oddani pracy z młodzieżą, którzy wykonują niezwykle ważną dla rozwoju naszych dzieci pracę, swoją postawą stanowią wzór do naśladowania dla nas wszystkich i powinni być za to doceniani i wspierani w swych działaniach, przez polityków, samorządowców, sponsorów.
Sponsorzy turnieju: PGNiG Oddział Sanok, Fracht FWO Polska, Andrzej Bułka, Eurobus Przemyśl i Hensfort Przemyśl.
Honorowy patronat nad imprezą: Marek Rząsa, Poseł na Sejm RP.
Współpraca: Uczniowski Klub Sportowy przy SP nr 14 w Przemyślu, CKZiU nr 1 w Przemyślu
Patronat medialny: Życie Podkarpackie.