Uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego połączony z Przysięgą Wojskową żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

Święto Wojska Polskiego to dobry czas na złożenie wyrazów szacunku i uznania dla tych, którzy są gotowi w każdej chwili poświęcić swoje zdrowie i życie dla bezpieczeństwa Państwa.

Dziś w 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich im. gen bryg. Andrzeja Galicy uczestniczyłem w uroczystym apelu z okazji Święta Wojska Polskiego połączonym z Przysięgą Wojskową żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Zwracając się do zebranych zwróciłem uwagę na rolę człowieka na współczesnym polu walki. Nowoczesne uzbrojenie oparte na innowacyjnych technologiach, często wyposażone w sztuczną inteligencję staje się bezużyteczne bez ingerencji i udziału człowieka. Bowiem to jego kwalifikacje, kompetencje, wiedza i umiejętności sprawią, że broń staje się śmiertelnie skuteczna.

Życzyłem wszystkim zebranym żołnierzom szczęścia, by zawsze towarzyszyło im na poligonowych ćwiczeniach, nigdy zaś na realnym polu walki.

Foto.: Profil FB 5 Batalion Strzelców Podhalańskich