Stubno: Uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie

Dziś miałem przyjemność uczestniczyć w jednej z najpiękniejszych uroczystości, jakiej każdy z nas chciałby doświadczyć, w jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Tą wyjątkową rocznicą obchodziło dziś 16 par z Gminy Stubno, wraz z ich dziećmi, wnukami, a czasem i prawnukami. Dziś dali nam świadectwo, iż można razem, w miłości i wzajemnym szacunku podążać przez życie, pokonywać wszelkie przeszkody, być szczęśliwym i spełnionym.

Z okazji tego wyjątkowego święta złożyłem wszystkim jubilatom serdeczne gratulacje, wyrazy szacunku, podziwu oraz płynące z głębi serca życzenia:

Jak zdefiniować miłość, która pozwala podążać wspólnie poprzez czas, doświadczenia, wybory, przezwyciężać troski, wypełniać radością każdą, nawet najzwyklejszą chwilą. Jak wyjątkowe muszą być pierwiastki duszy dwojga osób, które potrafią połączyć się w niesamowitą wędrówkę, jaką jest życie.

Wasza mądrość, cierpliwość, wzajemne zrozumienie i oddanie, to przymioty, którymi wzmacnialiście Waszą więź i czyniliście ją prawdziwie nierozerwalną. Dziś jesteście dla Waszych dzieci i wnuków, dla nas wszystkich wzorem i drogowskazem, jak przejść przez życie pielęgnując to, co najważniejsze, miłość bliskich.

Niech ta miłość nie opuści Was nigdy, a nas niech inspiruje do tego, aby także wyjątkową miłość odnaleźć i z równą Wam pieczołowitością ją rozwijać. Niech każda chwila będzie dla Państwa źródłem szczęścia i niech upływa w spokoju i zdrowiu w tej pięknej, wspólnej Wielkiej Miłości.