Przywracamy finansowanie procedury in vitro z budżetu państwa.

In Vitro to życie. Te słowa, jak się wydaje w XXI wieku powinny wystarczyć. Powinny, ale niestety odchodzący rząd hipokrytów i wspierających ich prawicowych fanatyków uczynił z tej procedury medycznej leczenia niepłodności narzędzie do politycznego zdobywania kapitału. Kończąca się właśnie władza nie tylko zlikwidowała finansowanie tej procedury z budżetu państwa, ale nie stroniła od haniebnych wypowiedzi stygmatyzujących dzieci narodzone dzięki zastosowaniu tej metody i ich rodziców. Tam gdzie jest mrok, jest i jasność, czego świadectwo dali Polacy swym niezwykłym zaangażowaniem w zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o finansowaniu In Vitro z budżetu państwa. Tysiące wolontariuszy na ulicach polskich miast i miasteczek włączyło w akcję zbierania podpisów pod tym projektem.

Zbierając osobiście podpisy w Przemyślu i wielu innych miejscowościach Podkarpacia spotkałem się z fantastycznym odbiorem społeczeństwa, bez względu na wiek, poglądy, preferencje polityczne ludzie doskonali rozumieli jak wielkim jest pragnienie posiadania dziecka, rozumieli, że bezpłodność jak każdą inną chorobę można leczyć, a co najważniejsze rozumieli to czego nie potrafią pojąć politycy PiS, że o sprawach tak intymnych, tak osobistych jak chęć posiadania dziecka, każdy ma prawo zdecydować sam. Wszystkim, którzy angażowali się w akcję zbierania podpisów i składali podpisy pod petycją  pragnę dziś raz jeszcze serdecznie podziękować. Zgodnie ze złożoną Polakom obietnicą przywracamy Polakom dostęp do bezpłatnego leczenia bezpłodności także w ramach procedury In Vitro.

Moje wystąpienie w debacie o przywróceniu finansowania procedury medycznej in vitro w leczeniubezpłodnosci z budżetu państwa: https://youtu.be/SQRo1pP_Iss

#TakDlaInVitro #InVitroToLudzie #PolskaWNaszychSercach