Uroczyste obchody Dnia Strażaka

To dla mnie zawsze wielki zaszczyt i honor stawać przed szykiem funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Państwowa Straż Pożarna oraz druhen i druhow Ochotnicza Straż Pożarna, ludzi wypełniających z niezwyklą pasją służbę wobec Państwa i narodu. Dziś podczas uroczystych apeli w Komendach Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu i Jarosławiu miałem okazję osobiście wyrazić słowa wdzięczności i podziękowań za ofiarną służbę na rzecz społeczeństwa. Jestem pod wrażeniem profesjonalnego wyszkolenie, wysokich kwalifikacji i kompetencji, które są podstawą do złożenia zasłużonych gratulacji. Wydarzenia ostatnich dni i nocy wyraźnie pokazały siłę, moc i nieprzewidywalność natury, ale też heroizm, odwagę i determinację tych, którzy tejże naturze musieli stawić czoła. Życzyłem strażackiej braci, by z żarem gasiła każdy ogień, ale by nigdy nie zagasiła żaru swojej służby Bogu na chwalę, ludziom na ratunek i pożytek  #DzieńStrażaka #PSP #OSP #Przemyśl #Jarosław