Podkarpacka debata "Europa jest kobietą"
- Data: 11 maja 2026
W Sali Kolumnowej Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie trwa Podkarpacka debata "Europa jest kobietą"
Wśród debatujących prelegentek są: Elżbieta Łukacijewska Teresa Kubas-Hul Anna Siewierska oraz Mariya Hud.
Ten, kto pamięta Polskę sprzed 2004 roku gołym okiem widzi zmiany. Nie tylko te infrastrukturalne i gospodarcze, ale też społeczne, obywatelskie i mentalne.
Cywilizacyjny postęp Polski był możliwy nie tylko dzięki otwarciu granic i rynków, ale przede wszystkim pracowitości, determinacji, konsekwencji I kompetencjom Polek i Polaków.
Jesteśmy więc beneficjentami naszej własnej pracy, naszych marzeń, aspiracji i dążeń.
Do Zjednoczonej Europy wróciliśmy z podniesioną głową, wnosząc do niej wiele wartości, pomysłów i innowacji, stając się w wielu obszarach przykładem nowoczesnych działań oraz niekwestiowanym liderem rozwoju i postępu.


