VIDEO Z SEJMU
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 9Wszystkich: 1085415

Aktualności

 
 • 2019-03-01 10:26

  Walczymy o remont ul. Sybiraków – bo liczą się ludzie!

   

  Praca nad poprawą jakości życia Polaków odbywa się i musi odbywać nie tylko w sferze globalnych projektów, ale także w naszych miejscach zamieszkania, gminach, miastach, osiedlach.  Wielką pracę w tym zakresie wykonują lokalni społecznicy, którzy stają się często wyrazicielem głosu mieszkańców. Rolą samorządowców i parlamentarzystów jest wsłuchiwanie się w ten głos i wspieranie go. 

 • 2019-03-01 08:51

  Uroczysta Sesja Rady Gminy Dubiecko

   

  Jako wieloletni parlamentarzysta często słyszę pytania o to jak tak naprawdę wygląda praca posła. Dla wielu osób, obraz parlamentarzysty ogranicza się do pracy w sejmowych komisjach, czy podnoszenia ręki w trakcie głosowań. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Tym co nadaje sens pracy parlamentarzysty, co jest jego istotą, są spotkania z ludźmi, rozmowy o małych i dużych sprawach, które wymagają interwencji poselskiej, szukanie rozwiązań na miejscu i dopiero  finalnie podejmowanie interwencji w ministerstwach, czy wystąpienia w sejmie.  

 • 2019-02-21 13:51

  Europa Karpat - o szansach i zagrożeniach rozwoju regionu

   
  Siłę naszego regionu budować musimy w oparciu o jego oczywiste atuty, bogactwo kulturowe i bliskość granicy państwowej. Właściwa współpraca z naszymi sąsiadami stać może się motorem napędowym tak bardzo potrzebnego naszemu regionowi rozwoju. I w dużej mierze właśnie analizie tych możliwości współpracy i rozwoju poświęcona była międzynarodowa konferencja „Europa Karpat”, która odbyła się w dniach 16-17 lutego w Krasiczynie. Dyskusja polityków, samorządowców i ...
 • 2019-02-11 10:50

  Poznaliśmy laureatów 44. Plebiscytu Czytelników Życia Podkarpackiego na 10 Najpopularniejszych Sportowców 2018 Roku!

   
  srsprzemysl.pl

  To niezwykle miła chwila i ważna rzecz, gdy swoim głosem nagrodzić możemy tych, którzy przez cały rok swoim zaangażowaniem, pracą, sukcesami dają nam tyle radości, powodów do dumy, tyle sportowych emocji. Podczas uroczystej gali poznaliśmy 10 najpopularniejszych sportowców 44. Plebiscytu Czytelników Życia Podkarpackiego w kategorii juniorów i seniorów. Choć zapewne najwięcej powodów do świętowania mieli triumfujący w plebiscycie...

 • 2019-02-06 09:58

  Jubileusz „Złotych Godów” w Gaci

   

  Są takie spotkania, w których uczestniczy się ze szczególną radością, które przepełniają nas pozytywna energią i skłaniają do samych ciepłych, pogodnych refleksji. Bez wątpienia taka właśnie była uroczystość, wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, która już po raz ósmy odbyła się w budynku Uniwersytetu Ludowego w Gaci. Jubilaci są dla mnie ambasadorami pozytywnych ludzkich relacji. To niezwykle cenne doświadczenie móc z nimi spotkać się i usłyszeć receptę na: radzenie sobie z przeciwnościami losu, rozkładanie akcentów życiowych, by pozwoliły być razem przez kilkadziesiąt lat, pielęgnowanie miłości, utrzymanie więzi rodzinnych czy sposób na wychowanie potomków. Niech ich przykład będzie dla nas drogowskazem na długiej drodze życia.

   

     

 • 2019-01-31 11:04

  Magia wigilijnych tradycji w Jaćmierzu

   

  Niezwykle interesujący charakter miało „Polsko – Słowackie spotkanie z tradycjami bożonarodzeniowymi u stóp św. Jana Nepomucena" w Jaćmierzu”. Prezentacja starych tradycji, wspólne kolędowanie, dwanaście wigilijnych potraw, niezwykła gościnność organizatorów spotkania – wszystko to stworzyło niesamowitą atmosferę, która sprawi, że tamte chwile długo płonąć będą ciepłym płomieniem pozytywnych wspomnień. Warto także podkreślić, że spotkanie to odbyło się w ramach mikroprojektu „Podróż szlakiem religijnych obiektów i tradycji religijnych po...”

   

Do góry