VIDEO Z SEJMU
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 35Wszystkich: 1115806

Aktualności

 
 • 2019-09-12 09:09

  Czas dożynek - święto płodów ziemi i rolników

   

  Kończy się czas dożynek, w którym oddajemy cześć płodom ziemi i hołd tym, dzięki których ciężkiej pracy ona te płody rodzi – rolnikom. Z szacunku do tej pracy jak co roku starałem się dotrzeć do każdej gminy i każdej miejscowości w regionie, by złożyć ukłon przed dożynkowym wieńcem i podziękować rolnikom, dzięki którym na naszych stołach nie zabraknie chleba i innych płodów ziemi. 

 • 2019-09-08 08:41

  W krainie derenia

   

  Drobny, niedzielny deszczyk nie pokrzyżował planów mieszkańców regionu i nie tylko, którzy tłumnie ruszyli do Arboretum w Bolestraszycach, by uczestniczyć w VIII Międzynarodowym Festiwalu Derenia. I ja uległem magii tej niezwykłej rośliny, a wśród zdobyczy znalazły się takie rarytasy jak „schrzaniony dereń” czy piwno-dereniowy dżemem. Wielkie wyrazy uznania kieruję do organizatorów Festiwalu oraz do wystawców, którzy przygotowali dla nas prawdziwe dereniowe rarytasy: ciasta, dżemy, kompoty i nalewki oczywiście według najlepszych sprawdzonych receptur.

   

 • 2019-09-01 20:00

  Czas gdy wybrzmiewa pierwszy dzwonek

   

  Jeśli początek września to wiadomym jest, że z okazji nowego roku szkolnego uczestniczę w uroczystych jego inauguracjach. Tradycyjnie byłem dziś w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO, Szkole Podstawowej nr 14, Szkole Podstawowej we Fredropolu oraz w I LO im. J. Słowackiego. Podkreślając znaczenie tradycji i historii każdej z placówek, odwoływałem się też do współczesnej szkoły, mówiąc o jej trzech filarach: uczniach, nauczycielach i rodzicach. Życzyłem...

 • 2019-09-01 04:45

  Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

   

  Są takie chwile w historii dziejów wobec których brak dostatecznie godnych słów, a których nie wolno nam zapomnieć, aby nigdy więcej nie mogły się już powtórzyć, ale też by żywa była pamięć o bohaterach tamtych czasów. Takim  czasem był bez wątpienia czas II Wojny Światowej, dlatego w dniu jej wybuchu spotkaliśmy się na Cmentarzu Wojskowym w Przemyślu, by dać świadectwo pamięci o tych, którzy 80 lat temu stanęli #PierwsiDoWalki. Walczyli dzielnie stawiając czoła najpierw hitlerowskim Niemcom, a później sowieckiej Rosji. Chwała bohaterom! Nigdy więcej wojny!

 • 2019-08-20 10:37

  Sprawozdanie Poselskie

   

  Szanowni Państwo, chciałbym podziękować za wspólne zmienianie naszej małej Ojczyzny, dziękuję za zaufanie i wzrastające poparcie. Zapraszam do zapoznania się z podsumowaniem mojej działalności poselskiej.

 • 2019-08-14 10:09

  IX MIĘDZYNARODOWY WAKACYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY "PIŁKARSKIE WTORKI NA ORLIKU"

   

  Serdecznie zapraszam uczniów szkół podstawowych oraz średnich do wzięcia udziału w rozgrywkach piłki nożnej, które odbywać się będą w każdy wtorek miesiąca od 9 lipca do 27 sierpnia 2019 r. na boiskach: Orlik 2012 w Przemyślu przy ul. Dworskiego oraz na terenie powiatów przemyskiego, jarosławskiego oraz przeworskiego.

  Szczegóły oraz regulamin turnieju znajdziecie Państwo w załącznikach.

Do góry